Web Sunucu Hizmetleri
Street Art Dijital
Web Sunucu Hizmetleri
Web Hosting

> Web Hosting

Ziyaret ettiğiniz her web sitesi domain adına ve web hosting servisine sahiptir. Bunu en kolay şekilde aklınızda canlandırmak için alan adının adres ve web hosting'i de fiziksel bina olarak düşünün.

İnternette gezinirken ve bir URL (ör: https://www.streetartdigital.com) girdiğinizde, tarayıcınız bu domain adresini (ör:streetartdigital.com) sorgular ve nerede barındırıldığını bulur. Daha sonra tarayıcı barındırıldığı web hosting servisinden içeriği yükler. Web hosting, web sitesini barındırmak için bir sunucu kullanma işlemidir ve piyasada çeşitli web hosting türleri bulunur. Street Art Digital, diğer çoğu web hosting firması gibi, çeşitli planlara sahiptir. Böylece müşterilerimiz yalnızca ihtiyaçları olan kaynaklar için öder. Web sitesi ne kadar popüler olursa, etkili çalışabilmesi için o kadar fazla kaynağa ihtiyaç duyacaktır.

Domain (Alan Adı)

> Domain (Alan Adı)

Alan adları, web sitenizin internetteki açık adresi gibidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, bu adresi tarayıcıya yazarak web sitenize ulaşır. Bu nedenle bir web sitesi açmak için ilk yapılması gereken domain kaydetmektir.

Domain, web sitenizin internetteki adresidir. Domainler teknik olarak bir IP üzerinden çalışır. Siz de bir web sitesi açmak istiyorsanız eğer yapmanız gereken ilk iş bir domain tescil etmektir.

Bakım - Destek

> Bakım - Destek

Web sitenizin yapım sürecinden sonra, ortaya çıkan iş ne kadar güzel olursa olsun, sonradan alacağınız destek hizmetleri eksiksiz olmalıdır. Web sitenizin olası arızalara karşı garanti altında olması ve olası arızaların düzeltilmesi, bakım, yeni eklentiler (grafik veya yazılım) ile zenginleştirilmesi ve güncel tutulması işine de güncelleme denir. Her yazılım tamamlanmasının ardından, bir takım aksaklıkların giderilmesi ve küçük eklentilerin yapılması şeklinde bir bakıma ihtiyaç duyar.

DOMAİN & SUNUCU
Web sistemlerinde kullanılan web sunucu, programlama dilleri ve bağlantılı veritabanı/uygulama gibi yapılar için sistem kurulum ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.

İÇERİK VE VERİ EKLEME
Web sayfasında ihtiyaç duyulan tasarım gerektiren görsel veya yazı gibi içeriklerin eklenmesini kapsamaktadır.
 

İş Süreci

BRİF
Planlama çok enteresan ve detaylı bir alan. Fakat gerçekte iyi bir planı yapana kadar, sayfalarca kağıdı karalamak için kullanırız. Ardından günümüz teknolojisiyle bulut tabanlı araçlar kullanarak planımızın dijital halini ortaya koyarız. Bu planı markamız veya müşterimiz bilmez. Tamamen bizimle ilgili. Proje yönetimi ve işi ele almakla ilgili.
TASARIM
Tasarım süreci planlamadan sonra geçtiğimiz bir süreç. Bu süreç de yine karalamalarla başlar. Karalamalardan birisi beğenildiğinde onun üzerinden gidilerek anasayfayı tasarlarız. Marka beğenirse, devamında alt sayfaları da tasarlarız. Anasayfa, sayfa, iletişim sayfası, galeri, blog sayfaları, kategori, arşiv, arama sayfaları gibi.
YAZILIM

Görseller tıklanabilir veya etkileşim kurulabilir hale geldikten sonra da dinamikleştirmek için de yazılım geliştirme işlemi yapılır. Yani bu işlem neticesinde blog yazıları yazabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz, silebilirsiniz, sayfa ekleyip, düzenleyip, silebilirsiniz, formlarınızdan müşterilerinizden teklifler alabilirsiniz.

PROJE TESLİMİ

Tasarım ve yazılım sürecinden sonra sistemin düzgünce çalışıp çalışmadığı, arayüzde sorunların olup olmadığı, tasarımda eksikler var mı yok mu diye test sürecine gireriz. Bu süreçte birçok yöntem var. Gerçek kullanıcılarla test, yazılımcıların, tasarımcıların testi, uygulama kullanılarak yapılan testler gibi… Testlerimiz yayına çıkabilecek düzeye getirdikten sonra sonlanır. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?