Grafik Tasarım
Ambalaj Tasarımı

> Ambalaj Tasarımı

Streetart Digital olarak firmanızın tüm işlerinde kullanacağı ambalaj ve etiket tasarımlarını özenle tasarlıyoruz, kurumsal kimliğinize uygun kaliteli ve etkin tasarımla buluşturuyoruz. Çünkü bizler tanıtımda sektörün tüm trendlerini takip ediyor, üretiyoruz.

Ambalaj ya da etiket tasarımlarında öncelikle hedef, üretici veyahut tüketici açısından kullanımı günlük hayatının içerisindeymiş izlenimi vermesidir. Çünkü Hayatin rutini içerinde yer almaya hazır ürünler beraberinde tutkuyu da getirir. Strateji ve üretim safhalarında çevreci hassasiyetlerle yaklaşılan, üzerinde tüm ciddi mesai harcanan değerler hep bir adım öndedir. Çevreci, doğa dostu tasarımlar da hem dünyaya bırakılan karbon ayak izlerini küçültür hem de gösterilen farkındalığın karşılığını kullanıcılar nezdinde katbekat verir. Ambalaj ve etiket tasarımlarında vurucu etki basitlik, sadelik ve kullanıcı odaklı olmasından geçer. Rakiplerinden ayrılma ve farklı bir noktada konumlanma ise tasarım ve üretim safhalarının ortak stratejiyle yürütülmesinden geçer.

Marka İsim Araştırma

> Marka İsim Araştırma

Streetart Digital olarak işletmenizin en önemli yatırım kalemi olan marka isminizi ve sloganınızı birlikte belirliyoruz. Yatırımınızı doğru hedefe ulaşmasının ürün ya da hizmetlerinizin en iyi ifade ile en kısa olarak marka isminde toplanması gerektiğini biliyoruz. Çünkü bizler yeni kurulacak markalara yön vererek başarılarını izlemesini seviyoruz. Gelin sektörünüze en uygun marka isminizi ve sloganınızı birlikte oluşturalım.

Marka ismi oluşturulurken hedef kitlenizin kolayca algılayabilmesi öncelikli olarak göz önünde bulundurulmalı. Açık net ifadeler, kısa ama öz yansıtılmalı. Kendi içinde bütünlüğü ve tutarlılığı olmalı. En önemlisi de itibarınızı yani sizi yansıtabilmeli. Markanız tekil kullanımda da sloganınızla birlikte kullanımında da sektördeki rakiplerinizden ayrışmalı, faklı algılanmalı. Sektöre yeni bir soluk getirecek imajı sloganla sağlanmalı. Markanız ya da seçeceğiniz sloganınız sektörde sizi anlatan en iyi vurgular olacağından yan anlamlara gelebilecek ifadelerden kaçınılmalı, sektörel bazlı da olmak üzere iyice araştırılmalı. Hatta tek dil üzerinden hareket planınız olacaksa bile başka diller üzerinde de araştırmalar yapılmalı, uzun vadeli yatırım en baştan yapılmalıdır. 

Logo tasarımı

> Logo tasarımı

Streetart Digital olarak sizlere basit, etkili, unutulmaz, kalıcı, modern, sizi anlatan, işinizi yansıtan çalışmalar sunuyoruz. Çünkü bizler üretmeyi seviyoruz. Gelin logonuzu birlikte tasarlayalım.

Bir logo tasarımı basit formda olmalı. Basit ve özel logo tasarımı firmanın/markanın/ürünün kolay tanınmasını sağlar. Unutulmaz kılar. Abartıya, şatafata kaçmadan “Etkili Olmanın 10 Altın Kuralı”na uyarak ortaya çıkarılan su katılmamış fikirler her zaman fark yaratır. Logo tasarımı basitlik ilkesinin arkasında unutulmazlık yatar. Hedef kitlesi gözetilerek hazırlanmış logo tasarımı; vurucu gücü, basit çizgilerle kendisini anlatmada bulur. Marka ve kimliğin ilk göstergesi olan kurumsal logo, ancak özgün bir tasarımla kurumsal bakış açısını unutulmaz kılabilir. ​Etkili bir logo tasarımı, zamana karşı ne kadar dirençli olduğuyla orantılıdır. Sürdürülebilirliği on yıllarla ölçülmesi gereken logo serüveninde tasarım, ufku belirler. Uçsuz bucaksız sektörde ancak basit, esnek ve kolay algılanabilen logo tasarımları kaybolmadan tutunabilir.

Katalog Tasarımı

> Katalog Tasarımı

Streetart Digital olarak firmanıza ya da markanıza ait her türlü ürün, hizmet ve çalışma projelerinizi kurumsal kimlik bütünlüğünde modern, özgün bir tasarım ile kurumsal katalog veya kreatif katalog tasarımları hazırlıyoruz. Çünkü bizler kusursuz bir sunumun ne demek olduğunu biliyoruz. Gelin, imajınızı en iyi yansıtan katalog tasarımını hazırlayalım.

Katalog tasarımı, pazarlama kampanyalarını harekete geçirmek için çok güçlü bir çevrimdışı pazarlama aracıdır. Firma ve markanızın kurumsal bütünlüğünü, imajını ve duruşunu en iyi şekilde temsil edilmesi gerekir. Sadece grafik unsurlarıyla değil, kullanılan görsel malzemeden sunulan tablolara, okunabilirliğinden baskı kalitesine kadar pek çok unsur etkili ve yerinde kullanılması elzemdir. ​Etkileyici bir katalog tasarımı, kullandığı materyallerin kalitesiyle ölçülür. Artistik görsel malzemesiyle, markanın kurumsalına uygun seçilen font ve canlı renkleriyle kurumsal imajın bütünlüğü doğru orantılıdır. Başarı ise altın oranın yakalanmasıyla elde edilir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

> Kurumsal Kimlik Tasarımı

Streetart Digital olarak sizlere hikâyesi olan, enerjik olduğu kadar tutarlığını da gösteren, sektöre bakış açınızı yansıtan çalışmaları sürdürülebilir kılmaya talibiz. Çünkü bizler üreterek mutlu olmayı seviyoruz. Gelin, A’dan Z’ye Kurumsal Kimliğinize beraber şekil verelim.

Kurumsal kimlik tasarımınızın önünde duran en büyük paradoks, esnekliğinin tutarlılıkla ilişkisinin stabil olmamasıdır. Markaların kurumsal kimlik tasarımı belirlendikten sonra hem esnek üretim modeliyle her mecrada uygulanabilir hem de çizgisinin tutarlığını her zaman koruyabilmesi gerekir. İki ana kriterle markalar kurumsal kimlik standartları belirlenmesi yolunda önemli yol kat ederler. ​İster eski, üzeri tortu kaplamış markanızı parlatmak; ister yeni oluşturacağınız markanızın kurumsal kimlik standartlarını belirlemek isteyin es geçmeyeceğiniz en önemli konu: Enerji. Kurumsal kimlik tasarımında yansıtacağınız enerji kalitenizi de gösterecektir. Kaliteli enerji ise beraberinde farklılaşarak diğerlerinden ayrışmayı getirir.

Broşür Tasarımı

> Broşür Tasarımı

Streetart Digital olarak firmanızı, ürün ya da hizmetlerinizi en kısa yoldan hedefinize ulaştıracak broşür tasarımlarını en etkili metotlarla gerçekleştiriyoruz. Çünkü akılda kalan değerleri nasıl ve ne şekilde yerleştirilmesi gerektiğini biliyoruz. Gelin hayalinizdeki hedef gücü yüksek broşürlerinizi bizler tasarlayalım.

Broşür tasarımında; içerik ve görsel seçimi çok dikkatlice ve stratejisi belirlenerek seçilmelidir. Broşür tasarımı, bir hedef doğrultusunda hazırlanmalıdır. Bir broşürün başarılı olması için, etkin pazarlama stratejileri doğru kullanılmış olmalıdır. Bunun yanı sıra, doğru sahada dağıtılması broşürün, dikkat çekici ve etkili bir tanıtım materyali olmasında çok etkili bir rol oynar. ​Tüm bu bilgilerin ışığında, broşür tasarımı, işinin üstadı ve doğru kreatifler tarafından tasarlanmalıdır. Doğru ve etkili bir broşür tasarımı, belirli zamanlarda tasarımları yenileseniz dahi sektörde tutunabilmektedir. Tüm bu bilgilere ek olarak en önemli kıstas, broşür tasarımının kurumsal kimlik çerçevenize uygun olarak tasarlanması ve devamlılığının sağlanmasıdır.

Dergi Tasarımı

> Dergi Tasarımı

Dergi tasarımı marka ya da firmaların kendilerine ait çeşitli konularda hedef kitlelerini ya da müşterilerini bilgilendirme amaçlı yapılan çalışmalar olarak karşımıza çıkar. Bazı markalar, gerek hizmetleri gerekse de sahip oldukları ürünler hakkında müşteri tarafını bilgilendirmek ister. İşte böyle bir durumda ortaya dergiler çıkar ve firmalara pek çok konuda yardımcı olur. Ayrıca dergiler belirli periyotlar da yayınlanır ve bu şekilde marka ile ilgili bilgiler sürekli güncellenerek müşteri ya da kullanıcı tarafında ulaştırılır. Dergiler ile gelen en önemli avantajlardan biri de sürekli güncel kalmaları olmaktadır.

Grafik ve tasarım konusunda sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere hızlı ve güvenilir çözümleri ile yardımcı olan firmamız, çözüm odaklı hizmetleri ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında dergi tasarımında alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile çalışmalarını sapar ve bu şekilde sizlere kaliteden ödün vermeden hizmet verir. Markanız için etkili ve başarılı bir dergi tasarımı için bizi tercih etmeniz halinde sektör içerisinde fark yaratabilir ve bizimle daha fazla ön plana çıkabilirsiniz. Eğer siz de dergi tasarımı konusunda profesyonel bir çalışma yapmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve sizlere dilediğiniz her konuda yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

İş Süreci

BRİF
Planlama çok enteresan ve detaylı bir alan. Fakat gerçekte iyi bir planı yapana kadar, sayfalarca kağıdı karalamak için kullanırız. Ardından günümüz teknolojisiyle bulut tabanlı araçlar kullanarak planımızın dijital halini ortaya koyarız. Bu planı markamız veya müşterimiz bilmez. Tamamen bizimle ilgili. Proje yönetimi ve işi ele almakla ilgili.
TASARIM
Tasarım süreci planlamadan sonra geçtiğimiz bir süreç. Bu süreç de yine karalamalarla başlar. Karalamalardan birisi beğenildiğinde onun üzerinden gidilerek anasayfayı tasarlarız. Marka beğenirse, devamında alt sayfaları da tasarlarız. Anasayfa, sayfa, iletişim sayfası, galeri, blog sayfaları, kategori, arşiv, arama sayfaları gibi.
YAZILIM

Görseller tıklanabilir veya etkileşim kurulabilir hale geldikten sonra da dinamikleştirmek için de yazılım geliştirme işlemi yapılır. Yani bu işlem neticesinde blog yazıları yazabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz, silebilirsiniz, sayfa ekleyip, düzenleyip, silebilirsiniz, formlarınızdan müşterilerinizden teklifler alabilirsiniz.

PROJE TESLİMİ

Tasarım ve yazılım sürecinden sonra sistemin düzgünce çalışıp çalışmadığı, arayüzde sorunların olup olmadığı, tasarımda eksikler var mı yok mu diye test sürecine gireriz. Bu süreçte birçok yöntem var. Gerçek kullanıcılarla test, yazılımcıların, tasarımcıların testi, uygulama kullanılarak yapılan testler gibi… Testlerimiz yayına çıkabilecek düzeye getirdikten sonra sonlanır. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?