Dijital
Web Tasarım ve Yazılım

> Web Tasarım ve Yazılım

Streetart Digital olarak markanıza ait web tasarımınızı, sizi en iyi anlatacak öğelerle sizinle birlikte dizayn etmek istiyoruz. Çünkü tasarım değerlerini, kriterlerinin olmazsa olmazlarını çok iyi biliyor, işimizi sevgiyle yapıyor, aşkla tasarlıyoruz. Gelin, son teknolojiye uygun web tasarımınızı birlikte hazırlayalım.

Markanızın soyut değerlerini doğru anlamlar yükleyerek, doğru stratejiyle, doğru algıya ulaşmasının vazgeçilmezi; doğru web sitesi tasarımından geçer. Müşterilerinizin dikkatini cezbedecek, kurumsal merkezli dizayn çalışmaları; dijital mecralarda profesyonel web tasarımıyla kazanılır. Modern zamanın kullanıcı deneyimleri ve alışkanlıkları değişti. Tasarımın üçüncü kuşağı şimdi devrede. Kullanıcı odaklı tasarım ve çalışma stratejisini önemseyen, alınan sonuçlara göre kararların tekrar sorgulandığı, çağdaş flat çizgilerin hakim olduğu “web tasarım” aranılan anahtar kelimelerden. ​Kullanıcılarının beklentisi ve markanızla oluşturmak istediğiniz algı, hedefe ancak aynı potada eritilmiş kararlarla ulaşabilir. Kurumsal çizginizde üretilmiş, her platformda doğru sonucu verecek web tasarımlarıyla ve kurulacak güçlü altyapılarla başarı peşinizden gelecektir.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

> Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Günümüzde en çok kullanılan iletişim kanalların biri sosyal medyadır. Kişiler artık internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını sosyal medyaya ayırıyor. Bu durumda, her firmanın interaktif bir iletişim ve marka kalitesi için sosyal medya hesabına ihtiyacı vardır. Firmaların sosyal medyada etkili bir şekilde varlığını sürdürmek için ihtiyacı olan şey ise başarılı bir sosyal medya yönetimi.

2000’li yılların başından itibaren gelişen teknolojisi sürecinde webe en önemli özelliğini kazandıran platform, sosyal medya olmuştur. Çünkü sosyal medya, kullanıcılar arasında bilgi alışverişini sağlama özelliğine sahiptir. Sosyal medya, topluluk merkezli web sitelerinde bilgi, tecrübe ve bakış açılarının paylaşılmasıyla ilgili iletişim ortamlarıdır. Artık kişiler, internette geçirdikleri zamanın büyük bir kısmını bu sosyal medya ortamlarında geçiriyorlar. ​Sosyal medya sayesinde paylaşmak istediğiniz fikir ya da içeriği zaman, mekan, ortama bağlı kalmaksızın, internetin olduğu her an paylaşabilirsiniz. Sosyal medya, iletişim ve etkileşimi üst düzeye çıkarması ile muazzam bir potansiyel güç teşkil etmektedir. Firmaların başta Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağları kullanarak kar oranlarını ikiye katlaması, sosyal medyanın sadece şahsi değil kurumsal olarak da ciddi bir ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Mobil Uygulamalar

> Mobil Uygulamalar

Mobil iletişim günümüzde yaşamımıza o kadar entegre ki, cep telefonları olmadan insanlar kendilerini çok rahatsız hisseder durumda. Günümüzden birkaç yıl önce, telefonun en popüler işlevleri yalnızca arama yapmak/ almak ve kısa mesaj göndermek/almaktı. Ancak, akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte, işlevler yeni şeyler öğrenmeyi ve eğlenmeyi de içerecek şekilde arttı.

Bir mobil uygulama geliştirirken, bir tablet veya akıllı telefon gibi mobil cihazların özelliklerini ve kısıtlamalarını dikkate almak önemlidir. Mobil aygıtlar belirli bir kapasiteye sahip batarya ile çalışır ve işlemcileri, kişisel bilgisayarlarda var olan işlemcilerden daha az güçlüdür aynı durum kamera ve konum algılaması gibi diğer özellikler için de geçerlidir bu gibi nedenlerden dolayı mobil uygulama geliştirmediğer platformlara nazaran daha fazla odaklanma ve titizlik ister.

E-Ticaret Web Sitesi

> E-Ticaret Web Sitesi

E-ticaret; 1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır. E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler içine-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

Sosyal Medya Reklamları

> Sosyal Medya Reklamları

Facebook ve Instagram reklamcılığı için mevcut hesaplarınızın Business Manager hesabımıza tanımlanması gerekmektedir. Firma sayfanızın, Instagram hesabınızın, Pixel ve ürün kataloglarınızın tarafımıza tanımlanması ile birlikte kurulum veya optimizasyon sürecimiz başlamaktadır. Bütçe ve performans paralelinde ilerlenerek en yüksek performanslı sonuçların alınması hedeflenmektedir.

Sosyal medya reklamları doğru optimizasyona göre farklı fiyatlandırmalara sahip olabilmektedirler. Sosyal medya reklamlarının fiyatını etkileyen en önemli etmenlerden birisi etkileşimdir. Doğru hedef kitleye, doğru mesajlarla yapılan reklamlar her zaman için daha yüksek etkileşim almaktadır. Daha yüksek etkileşim ise daha düşük maliyet demektir. Facebook, Instagram veya Youtube için oluşan reklam ücretlerinin hepsinde benzer durum geçerli olmaktadır.

Web İçerik Tasarımı

> Web İçerik Tasarımı

Hazırlanan web sitesinde yayınlanan içeriğin popüler olması için kelimelerle oynamamalı, gereksiz çoğaltmalardan kaçınılmalıdır. Bu hazırlanan web tasarımı nın iyi olduğunu gösterir. Kullanılan içeriğin kalitesi kadar yayınlanan resimler ve videoların sitenin gayesinden sapmamasına önem verilmelidir. Kullandığınız içerikle yayınladığınız görsel uyum etkileşimli olmalıdır.

Diğer web sitelerinden alıntı yapmamak bir diğer önemli kıstastır. Müşterilere hitap etme şekli de profesyonelliğin altın kuralıdır. Basit cümleler kurmadan, herkesin kullandığı kelimelerden kaçınarak farklı ve özgün bir sesleniş tarzı belirlenmelidir. Kötü kullanılmış bir hitap şekli sizin işinizde uzman olmadığınızı düşündürebilir.

Mailing Tasarımı

> Mailing Tasarımı

Sıradan bir postalama (mailing) tasarımı veya etkili  bir tasarımla oluşturulmuş postalarınız arasında geri dönüşüm açısından ciddi anlamda farklar bulunur. E-mailing bir şirketin en önemli iletişim kaynağıdır. Peki, bu iletişim kaynağını kullanırken işi şansa bırakabilir miyiz? Elbette hayır! Amacına uygun bir tasarım ile postalarınızı göndererek bir etki yaratabilirsiniz.

Sizin için hazırlayacağımız mailingler, gelişi güzel hazırlanmaz; dikkat çekici, ilgi uyandırıcı ve tamamen belirli kalite standartları çerçevesinde dizayn edilir. Dilediğiniz uzantılara göre hazırlanır. Tasarımlarımızı, gelen kutularında önemsiz bir bilgi haline dönüştürecek düzeyde değil, ilgi uyandırıcı sistematiği ve içeriği öğrenmeye teşvik edici şekilde yapmaktayız.

Google Ads

> Google Ads

Kullanıcılar ne yapacaklarını, nereye gideceklerini ve ne satın alacaklarını Google'da arar. Reklamınız, kullanıcıların sizinkine benzer ürün veya hizmetleri aradığı sırada Google'da gösterilebilir.

İster masaüstü bilgisayarlarını isterlerse mobil cihazlarını kullanıyor olsunlar, doğru zamanlanmış bir reklam kullanıcıları değerli müşterilere dönüştürebilir.

Hemen hemen her bütçe ile Google Ads'de reklam verebilirsiniz. Aylık bütçe sınırı belirleyin ve hiçbir zaman bu sınırın aşılmamasını sağlayın. Ayrıca, harcamalarınızı istediğiniz zaman duraklatabilir veya düzenleyebilirsiniz.

WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ ÇEKİN

Kullanıcıları web sitenize yönlendiren dijital reklamlarla online satışlarınızı, rezervasyonlarınızı veya posta listenizi büyütün.

TELEFONLA DAHA FAZLA ARAMA ALIN

Telefon numaranızı ön plana çıkaran reklamlar ve ara düğmesi sayesinde daha çok müşterinin sizi aramasını sağlayın.
 

İŞLETMENİZE ZİYARETLERİ ARTIRIN

Kullanıcıların işletmenizi haritada bulmasına yardımcı olan işletme reklamlarıyla sizi daha fazla müşterinin ziyaret etmesini sağlayın.

 

İş Süreci

BRİF
Planlama çok enteresan ve detaylı bir alan. Fakat gerçekte iyi bir planı yapana kadar, sayfalarca kağıdı karalamak için kullanırız. Ardından günümüz teknolojisiyle bulut tabanlı araçlar kullanarak planımızın dijital halini ortaya koyarız. Bu planı markamız veya müşterimiz bilmez. Tamamen bizimle ilgili. Proje yönetimi ve işi ele almakla ilgili.
TASARIM
Tasarım süreci planlamadan sonra geçtiğimiz bir süreç. Bu süreç de yine karalamalarla başlar. Karalamalardan birisi beğenildiğinde onun üzerinden gidilerek anasayfayı tasarlarız. Marka beğenirse, devamında alt sayfaları da tasarlarız. Anasayfa, sayfa, iletişim sayfası, galeri, blog sayfaları, kategori, arşiv, arama sayfaları gibi.
YAZILIM

Görseller tıklanabilir veya etkileşim kurulabilir hale geldikten sonra da dinamikleştirmek için de yazılım geliştirme işlemi yapılır. Yani bu işlem neticesinde blog yazıları yazabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz, silebilirsiniz, sayfa ekleyip, düzenleyip, silebilirsiniz, formlarınızdan müşterilerinizden teklifler alabilirsiniz.

PROJE TESLİMİ

Tasarım ve yazılım sürecinden sonra sistemin düzgünce çalışıp çalışmadığı, arayüzde sorunların olup olmadığı, tasarımda eksikler var mı yok mu diye test sürecine gireriz. Bu süreçte birçok yöntem var. Gerçek kullanıcılarla test, yazılımcıların, tasarımcıların testi, uygulama kullanılarak yapılan testler gibi… Testlerimiz yayına çıkabilecek düzeye getirdikten sonra sonlanır. 

Bizimle İletişime Geçiniz