Danışmanlık
Marka Araştırma ve Mimarisi

> Marka Araştırma ve Mimarisi

Sınai mülkiyet açısından “Marka”: bir işletmenin ürettiği ya da sattığı mal ve hizmetleri diğer işletmelerin mal ve hizmetlerinden ayırt etmek için kullanılan her türlü; sözcük, şekil, renk, harf, sayı, sesler, hareket, koku veya ambalajdan ibaret olabilen İŞARETTİR.

Markalar tescil edildikleri andan itibaren 10 yıllık koruma altına girer. Hak sahipleri tarafından her 10 yılda bir ilgili harcın ödenmesi suretiyle yenileme yapılarak sonsuza kadar korunabilirler. Tescilli markalar diğer ürün ya da hizmetler gibi satılabilirler, lisanslama yoluyla başkalarına kiralanabilirler, miras yoluyla başka kuşaklara aktarılabilir.

Dijital Medya Check-Up

> Dijital Medya Check-Up

Sosyal medya siteleri artık marka veya işletmelerin dijital varlıklarına dönüşmüş durumda. Sosyal medya hesaplarınızın hedef kitle odaklı olması gerekmektedir.

Satılan veya tanıtımı yapılan ürün veya hizmeti iletişim stratejisi, hedef kitle odaklı analiz, moderasyon, tasarım, sosyal medya içerik haritası, beğeni & takipçi sayısı ve kampanya yönetimi gibi başlıklar altında analiz edilir ve raporlanır.

Marka Algısı ve Stratejisi

> Marka Algısı ve Stratejisi

Algılar siyasi kararlarımızdan ürün tercihlerimize kadar hayatın her alanında karşımıza çıkan önemli bir etken. Tüketiciler karar verme süreçlerinde çoğu kez bilerek yada bilmeyerek en son  kararı algılarına güvenerek verirler.

Markalar da insanlar gibi kişilik özelliklerine sahiptir. Örneğin Pepsi canlı, genç, neşeliyken Coca-Cola aile odaklı, içten ve özgün bir marka kişiliğine sahip. Bu marka kişiliği markanın bütün iletişimini etkileyebilen önemli bir etken. Bu yüzden bir marka için marka kişiliğini tüketiciye tam olarak yansıtabilmek, bu algıyı yaratabilmek hayati bir önem taşır.

Dijital Marka Konumlandırma

> Dijital Marka Konumlandırma

Marka konumlandırma çalışmaları için öncelikle markanın pazarının ve pazar stratejisinin belirlenmesi gerekiyor. Markanın yerel bir pazara mı yoksa daha büyük ölçekli bir pazara mı hizmet edeceğine karar vermek konumlandırma çalışmalarının şeklini belirliyor.

Dijital pazarlama hataya yer olmayan ve doğru ilerlemesi gereken stratejiler bütünüdür. Arama motorları odağında ilerleyen dijital pazarlama stratejilerinden kısa sürede agresif olmak değil uzun sürede istikrarlı olmak gerekir. Bu yüzden firmaların haritalarını belirlemeleri önemlidir.

Dijital Pazarlama

> Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, elektronik ortamda ürün ve hizmetinizi tanıtabileceğiniz, günümüz teknoloji dünyasında geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve tercih oranı yüksek pazarlama yöntemidir.

Dijital pazarlama yöntemi bir firmanın ya da markanın dijital ortamdaki pazarlama sürecine verilen addır. Günümüzde en yeni en geliştirilmiş açık pazarlama yöntemidir. Dijital kanalları kullanan bu verimli pazarlama yönteminin önde gelenleri internet, sosyal medya ve mobil platformlardır.

İş Süreci

BRİF
Planlama çok enteresan ve detaylı bir alan. Fakat gerçekte iyi bir planı yapana kadar, sayfalarca kağıdı karalamak için kullanırız. Ardından günümüz teknolojisiyle bulut tabanlı araçlar kullanarak planımızın dijital halini ortaya koyarız. Bu planı markamız veya müşterimiz bilmez. Tamamen bizimle ilgili. Proje yönetimi ve işi ele almakla ilgili.
TASARIM
Tasarım süreci planlamadan sonra geçtiğimiz bir süreç. Bu süreç de yine karalamalarla başlar. Karalamalardan birisi beğenildiğinde onun üzerinden gidilerek anasayfayı tasarlarız. Marka beğenirse, devamında alt sayfaları da tasarlarız. Anasayfa, sayfa, iletişim sayfası, galeri, blog sayfaları, kategori, arşiv, arama sayfaları gibi.
YAZILIM

Görseller tıklanabilir veya etkileşim kurulabilir hale geldikten sonra da dinamikleştirmek için de yazılım geliştirme işlemi yapılır. Yani bu işlem neticesinde blog yazıları yazabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz, silebilirsiniz, sayfa ekleyip, düzenleyip, silebilirsiniz, formlarınızdan müşterilerinizden teklifler alabilirsiniz.

PROJE TESLİMİ

Tasarım ve yazılım sürecinden sonra sistemin düzgünce çalışıp çalışmadığı, arayüzde sorunların olup olmadığı, tasarımda eksikler var mı yok mu diye test sürecine gireriz. Bu süreçte birçok yöntem var. Gerçek kullanıcılarla test, yazılımcıların, tasarımcıların testi, uygulama kullanılarak yapılan testler gibi… Testlerimiz yayına çıkabilecek düzeye getirdikten sonra sonlanır. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?